Nie tylko dorośli mogą wziąć udział w zabiegach fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Profesjonalna pomoc dostępna jest również dla dzieci i młodzieży. W tym wieku terapia może być związana nie tylko z ewentualnymi urazami i opieką pooperacyjną, ale także wadami postawy.

Rehabilitacja młodszych pacjentów – na czym polega?

Kościec, a właściwie cały organizm młodych osób jest dopiero w fazie rozwoju. Dlatego też często rehabilitacja dzieci w Nasielsku polega na wczesnym wykryciu, a następnie korygowaniu zauważonych wad. Wprawny fizjoterapeuta jest w stanie ocenić już podczas pierwszego spotkania, jakie problemu tego typu dotyczą danego dziecka lub nastolatka.

Rehabilitacja w Nasielsku zaczyna się od określenia, z jaką wadą trzeba się zmierzyć oraz jakie metody będą pomocne. Bardzo często pierwszym zabiegiem wykonywanym w przypadku młodych osób jest masaż. Specjalista potrafi wyłącznie za pomocą dotyku udzielić znacznej pomocy dziecku lub nastolatkowi z wadami postawy.

Rehabilitacja dzieci – pomocne zabiegi

Najważniejszym punktem rehabilitacji są odpowiednie ćwiczenia. W Centrum Zdrowia i Urody Lavita zakres ćwiczeń ustala jeden z fizjoterapeutów. Młody człowiek wykonuje zalecane aktywności pod okiem pracowników placówki, więc nie ma ryzyka, że coś pójdzie nie tak. Wykonywanie ćwiczeń gwarantuje uzyskanie lepszej postawy.

Niekiedy możliwe jest zlecenie odpowiednich ćwiczeń w formie „zadania domowego”. Chodzi o regularność – rzadko kiedy wystarczy kilka sesji zabiegów, by naprostować istniejącą wadę. Połączenie ćwiczeń w domu i w placówce, masażu, bieżącej diagnostyki może przynieść najlepsze efekty.

Rehabilitacja – nie tylko wady postawy

Zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży dotyczyć mogą również chorób nieuleczalnych i przewlekłych oraz niepełnosprawności. Fizjoterapia w Nasielsku może zapewnić poprawę np. w przypadku porażenia mózgowego. Dzieci z tą chorobą dzięki intensywnej rehabilitacji mogą coraz lepiej funkcjonować.

Podsumowując, wśród zabiegów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży wyróżnia się głównie masaże i ćwiczenia fizyczne.

Dodaj komentarz