Choć chcielibyśmy, aby nasza pociecha została na zawsze mała, to w końcu w życiu każdego nadchodzi moment, gdy zaczynamy myśleć o edukacji najmłodszych. Warto pamiętać o tym, że przedszkole to miejsce, które najczęściej ma największy wpływ na życie dziecka. Jak zatem wybrać najlepsze? Podpowiadamy.

Przedszkole prywatne, a kadra

Kadra i pedagogika powinny stanowić pierwszy element, na który zwrócimy uwagę, wybierając dla dziecka odpowiednią placówkę. To właśnie przedszkole jest miejscem w którym pociechy mają często pierwszy kontakt z rówieśnikami. Tam również zawierają pierwsze przyjaźnie, ale też często tworzą się pierwsze konflikty. Wykwalifikowana kadra to podstawa do tego, aby nasze dziecko stopniowo i łagodnie wchodziło w życie społeczne. Warto zapoznać się z ofertami placówek w naszej okolicy, np. przedszkole niepubliczne w Warszawie. Wykwalifikowana kadra to taka, która umie rozwiązywać stresujące sytuacje, np. rozłąka z rodzicami na kilka godzin dla wielu dzieci, jeśli nie dla wszystkich jest bardzo ciężkim przeżyciem. Warto zatem wybrać przedszkole prywatne, które będzie składało się zaangażowanych opiekunek, które w sposób właściwy zajmą się naszym dzieckiem.

Przedszkole prywatne, a zajęcia

Jeśli posyłamy dziecko do przedszkola, zwróćmy uwagę na plan zajęć. Warto wybrać placówkę, która nie stawia tylko i wyłącznie na edukację, ale również zabawę. Dzięki temu, dziecko ma większe szanse na adaptację. Coraz częściej przedszkoli decyduje się na zajęcia dodatkowe, takie jak np. język angielski lub zajęcia sportowe. Jest to niezwykle istotne, ponieważ pamiętajmy o tym, że na tym etapie rozwoju, dziecko przyswaja bardzo dużo informacji.

Bezpieczeństwo w przedszkolu prywatnym

Bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejszą kwestią. Sprawdźmy, czy przedszkole ma odpowiednie ogrodzenie, oraz w jakim miejscu się znajduje. Lokalizacja ma ogromne znaczenie, zarówno dla nas i naszej wygody, jak i dla naszego spokoju w momencie, gdy oddajemy dziecko pod opiekę.

Dodaj komentarz