Przedszkole ma wielki wpływ na dziecko i jego rozwój. To nie powinna być tylko przechowalnia najmłodszych. Ważne jest, by była to placówka rozwijająca talenty, kładąca nacisk na indywidualne podejście do każdego dziecka. Wybór odpowiedniego przedszkola jest ważny, gdyż daje podwaliny pod późniejszy rozwój dziecka na kolejnych etapach kształcenia.

Jakie przedszkole wybrać dla dziecka?

Przedszkole wywiera ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki niemy dziecko zdobywa wiele umiejętności. Staje się bardziej samodzielne i świadome praw regulujących życie społeczne. Przedszkole wprowadza malucha w życie i przygotowuje do pójścia do szkoły. Dobre przedszkole w Łodzi to miejsce, w którym dziecko „rozwija skrzydła” i kształtuje swoją osobowość. Oddając dziecko do przedszkola, rodzice chcą mieć pewność, że ich pociecha będzie bezpieczna, a kadra pedagogiczna w odpowiedni sposób zadba o jej potrzeby. Dlatego tak ważne są nauczycielki, które pracują w placówce. Powinny mieć odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Ważne jest także program, jaki w pracy dydaktycznej wykorzystuje dana placówka. Pozwala to na określenie priorytetów w rozwoju dziecka.

Wybierając przedszkole warto wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i warunki lokalowe, ofertę edukacyjną, liczebność poszczególnych grup i wyżywienie. To wszystko wpływa na rozwój dziecka i to jak czuje się w danej placówce. Dobrze, jeśli dziecko ma wybór co i ile chce zjeść. Wpychanie jedzenia na siłę, jest niedopuszczalne.

Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Przede wszystkim należy zapoznać się z ofertą edukacyjną placówek, które bierzemy pod uwagę podczas wyboru. Przedszkole powinno, oprócz podstawowego programu, oferować najmłodszym szereg zajęć dodatkowych np. muzykę, czy rytmikę, naukę języka obcego, zajęcia sportowe. Dobrze jest popytać znajomych czy członków rodziny o opinie na temat danej placówki. Nic nie jest lepszą rekomendacją niż zadowoleni rodzice. Pozytywne opinie świadczą dobrze o przedszkolu i są gwarantem tego, że nasza pociecha znajdzie się w dobrych rękach. Ważne, by wybrana placówka wzbudzała Wasze zaufanie. Emocje rodzica przełożą się także na podejście dziecka.

Dodaj komentarz