Awaria sieci kanalizacyjnej, sieci CO czy instalacji wodnej, może doprowadzić do zalania budynku. Wybranie wody z budynku to jedno, ale równie ważnym etapem jest osuszanie ścian budynków. Wilgoć wchodząca w ściany jest niebezpieczna nie tylko dla samej konstrukcji budynku, ale również dla zdrowia przebywających w nim osób.

Na czym polega osuszanie po zalaniu?

Osuszanie budynków to nic innego, jak suszenie powierzchni pomieszczenia. Osuszanie budynków po zalaniu we Wrześni można wykonać na szereg różnych sposobów. Metoda dobiera jest do indywidualnych potrzeb. Najczęściej stosuje się wentylatory strumieniowe i promienniki. Ich zadaniem jest wyciągnięcie wilgoci ze ścian. Wilgoć jest absorbowana przez osuszacze kondygnacyjne i odprowadzana do kanalizacji. Pozwala to na ograniczenie do minimum ryzyka wykwitów pleśni i grzybów w ścianach.

W niektórych przypadkach, oprócz osuszania ścian, wykonuje się osuszanie podposadzkowe. Osuszanie po zalaniu trwa od kilku do kilkunastu dni. Jest to uzależnione od konkretnego przypadku. Znaczenie ma tu materiał, z jakiego został wykonany budynek, rodzaj tynków i ścian, a przede wszystkim ilość wody, wnikająca w budynek. Czas, jaki upłynął od zalania również ma duże znaczenie dla skuteczności stosowanej metody. Im dłużej zwleka się z osuszaniem, tym proces jest bardziej skomplikowany i czasochłonny.

Dlaczego należy osuszyć ściany po zalaniu?

Zalanie niszczy nie tylko sprzęty czy meble, ale również wnikają w ściany może powodować uszkodzenie elementów budowlanych. Wilgoć wnikająca w ściany i posadzki to doskonałe środowisko do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni. A te z kolei negatywnie wpływają na zdrowie mieszkańców. Profesjonalne osuszanie jest konieczne, by zachować zdrowie i nie doprowadzić do zniszczenia budynku.

Zakład remontowo-budowlany Hydrotama wykona oględziny miejsca zalania, a także dokona potrzebnych pomiarów wilgotności i oceni straty. Dobierze również odpowiednie metody osuszania ścian i posadzki. Osuszanie odbywa się po zaakceptowaniu kosztorysu. Po wysuszeniu ścian czy posadzek, profesjonalne firmy oferują także ozonowanie i odgrzybianie. Pozwala to na poprawę jakości powietrza w budynku.

Dodaj komentarz