Usługa nadzoru inwestorskiego bardzo często będzie niezwykle przydatna, a w wielu przypadkach nawet konieczna. Na czym ona jednak tak właściwie polega?

Usługa nadzoru inwestorskiego – kiedy skorzystanie z niej może być konieczne?

Każda budowa posiada swoją specyfikę, która sprawia, że poza działaniem wyszkolonej ekipy budowlanej i doświadczonego kierownika budowy, konieczny jest odpowiedni nadzór wszystkich procesów. Może się jednak zdarzyć iż inwestor, który zleca chociażby budowę domu, nie orientuje się za dobrze w kwestiach budowlanych bądź przez natłok prywatnych obowiązków po prostu nie jest w stanie zjawiać się na placu budowy wystarczająco często. Może również zdarzyć się, że dany obiekt będzie na tyle skomplikowany, że nadzór budowlany po prostu będzie konieczny z urzędu. To właśnie w tych wszystkich sytuacjach nieocenieni mogą okazać się specjaliści, którzy zajmują się chociażby takim działaniem, jak usługa nadzoru inwestorskiego. Z pomocą takich specjalistów, przebrnięcie przez wszelkie meandry budowy będzie o wiele łatwiejsze.

Jakie są obowiązki osoby wykonującej usługę nadzoru inwestorskiego?

Jeżeli chodzi o taką kwestię, jak usługa nadzoru inwestorskiego, koniecznie należy wspomnieć o kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim inwestor zastępczy lub koordynator prac na budowie jest swoistym pełnomocnikiem pierwotnego inwestora na wszelkich etapach budowy oraz w rozmowach z kierownikiem budowy. Może on również doradzać wybór odpowiednich materiałów, a także pilnuje zgodności wszystkich działań względem projektu zarządza harmonogramem budowy, a także sprawdza jej poprawność w kontekście wcześniej zaplanowanego kosztorysu.

Usługa nadzoru inwestorskiego – w poszukiwaniu specjalistów, którzy wykonają ją jak najlepiej

Jeżeli chodzi o usługę nadzoru budowlanego, warto stawiać na sprawdzonych specjalistów, działających chociażby w firmach oferujących szereg usług budowlanych. Będą oni gwarantem jakości.

Dodaj komentarz