Nowoczesne lakiernie proszkowe dysponują na tyle nowoczesnym sprzętem, który pozwala na wykonywanie malowania różnego rodzaju elementów stalowych, które bardzo trudno pomalować metodą tradycyjną, np. z uwagi na czas pracy oraz przede wszystkim oraz duże zużycie farby. Oczywiście ważnym aspektem pracy malarza jest ochrona wszystkich elementów, które pomalowane być nie mogą. Można do ich zabezpieczenia wykorzystać nowoczesne elementy z gumy, silikonu, plastiku.

Technologia malowania proszkowego od wielu lat jest systematycznie rozwijana, malarnie mają coraz lepsze zaplecze techniczne, dysponują nowoczesnym i solidnym wyposażeniem, lepszymi farbami oraz innymi środkami do malowania. To musi po prostu przekładać się na efekt końcowy, w postaci bardzo solidnie pomalowanych elementów stalowych.

Klienci, którzy funkcjonują w różnych branżach bardzo chętnie korzystają z usług lakierni proszkowych. Jest to rozwiązanie tańsze, bardziej efektywne, dające dużo trwalszy efekt. Nowoczesne wyposażenie lakierni dostarcza firma Lapena.

Elementy zabezpieczające

Nanosząc różnego rodzaju powłoki malarskie zdecydowanie trzeba również pamiętać, o tym, aby w sposób prawidłowy zabezpieczać wszystkie elementy, jak:

– grupy robocze,
– elementy manipulacyjne,
– gwinty,
– śruby,
– pręty gwintowane,
– wloty klimatyzacyjne oraz wentylacyjne.

Jak zabezpieczyć takie elementy? Przede wszystkim bardzo dokładnie, zgodnie ze wszystkimi standardami. Musimy pamiętać, że przypadkowe pomalowanie takich elementów może negatywnie wpłynąć na ich właściwości mechaniczne. Do zabezpieczania należy zastosować specjalne produkty z plastiku, silikonu albo gumy. Takie produkty zapewniają pełną szczelność, ochronę podciekaniem farby oraz działaniem pyłów. Dobrej klasy produkty ochraniające można zamówić w firmie http://www.lapena.pl/

Zobacz także: https://e-zwierciadlo.pl/malujemy-proszkowo-jak-mozna-ochronic-elementy-przed-zabrudzeniami/

Malowanie będzie łatwiejsze

Warto wspomnieć o tym, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu podłoża oraz wykorzystaniu sprawdzonych elementów, można sprawić, że cały proces malowania będzie przebiegał o wiele lepiej, o wiele szybciej, będzie można malować bez straty czasu oraz zastanawiania się nad tym, czy przypadkiem czegoś nie uszkodzimy. Elementy zabezpieczające sprawią, że efekt końcowy zdecydowanie będzie taki, jak oczekujemy. Nie będziemy więc zmuszeni rozpatrywać reklamacji oraz oczywiście dokonywać trudnych do wykonania poprawek.

Dodaj komentarz