Nowoczesne ogrody zachwycają swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. Każdy metr kwadratowy jest dokładnie zaplanowany i pozwala cieszyć się pełnym relaksem. W pełni wykorzystujemy również potencjał ogrodu. Gdzie w nowoczesnym ogrodzie znajdzie się miejsce na kostkę brukową?


Planując budowę domu planujemy od razu to, jak będzie wyglądało jego otoczenie. Nie możemy zapomnieć więc o podjeździe, a tym bardziej ogrodzie, który przecież jest integralną częścią domu oraz pozwala w pełni odpoczywać i cieszyć się czasem wolnym.

Projektując nowoczesny ogród musimy brać pod uwagę rozwiązania, które nie tylko sprawią, że wygląd będzie dokładnie taki, jak tego oczekujemy, ale również będzie funkcjonalny. Myśląc o fontannie, oczku wodnym, altanie, strefie dla dzieci pamiętajmy również o prawidłowej organizacji ścieżek, które zagwarantują bezpieczne i bezproblemowe poruszanie się po całym terenie. Odpowiednim materiałem do tego jest kostka brukowa.

Kostka brukowa jako materiał na ścieżki

Ścieżki w ogrodzie są niezwykle ważne, pełnią nie tylko funkcję ciągów komunikacyjnych, ale również można je postrzegać jako pewnego rodzaju dekoracje, wszystko dzięki temu, że do ich aranżacji może być wykorzystana kostka o bardzo charakterystycznym wyglądzie lica i przyciągającej uwagę kolorystyce, np. granitowa. Dodatkowo producenci oferują naprawdę różnorodne rozwiązania, kostkę o różnych rozmiarach i fakturze. To wszystko może dać bardzo dobry efekt.

Zasadniczym zadaniem kostki jest tu również utwardzenie ścieżek oraz poprawa bezpieczeństwa poruszania się.

Kostka brukowa – altana plus strefa wypoczynku

Choć trawa jest piękna i niepowtarzalna to zdecydowanie miejsce pod altanę, stół oraz krzesła powinny być twarde, a tym samym zapewniające stabilność. Dzięki temu komfort użytkowania strefy relaksu będzie o wiele większy, a grill, stół, krzesła, trampolina czy zjeżdżalnia zdecydowanie nie będą się zapadać w trawie.

Zobacz także: https://webkurier.pl/uslugi-brukarskie-na-co-zwracac-uwage-wybierajac-firme/

Kostka brukowa – otoczenie basenów

Coraz więcej osób decyduje się na montaż basenów w tradycyjnej formie. Oczywiście zwiększa to oryginalność ogrodu, kostka brukowa zdecydowanie nada się do wykończenia otoczenia takiego basenu. Zapewni stabilne podłoże, oparcie dla basenu, antypoślizgowość. Dodatkowo wzmocni walory estetyczne.

Dodaj komentarz