Endokrynolog jest lekarzem, o którego pracy się nie mówi zbyt wiele. Nie jest to dobre, ponieważ jest to lekarz niezwykle potrzebny i raczej medycyny i leczenia pacjentów nikt sobie bez niego nie wyobraża. Czym się zajmuje? Jakie badania przeprowadza lekarz endokrynolog?

Endokrynolog – jakie badania może zlecić?

Okazuje się, że endokrynolog w Żywcu zleca bardzo dużo badań. Niektóre osoby, które z lekarzem tej specjalności nie miały do czynienia, nie mają o tym zielonego pojęcia. Rodzaj endokrynologicznego badania, którym się zajmuje endokrynolog, zależy od samych dolegliwości pacjenta, a także przeprowadzanego wywiadu.

Do najpopularniejszych badań, które zaleca i jednocześnie przeprowadza endokrynolog Żywiec, należą: badania krwi, badania USG tarczycy, pobranie biopsji z ewentualnie występującej zmiany, czy też przekazanie później tej próbki do histopatologicznego badania. USG jest bardzo pomocnym badaniem. Nie tylko widać wielkość tarczycy, ale także obecność płyną, echogenność miąższy, a także budowę tarczycy, co dla endokrynologa jest niezmiernie ważne.

Czy endokrynolog/hematolog wymagają skierowania?

Niektóre osoby uważają, że mogą po prostu zapisać się na wizytę do lekarzy specjalistów jak endokrynolog, czy też hematolog dziecięcy w Żywcu. Nic bardziej mylnego. Bez skierowania przysługuje jedynie wizyta u lekarza rodzinnego. To właśnie u niego wystawiane jest skierowanie do lekarza danej specjalności.

Gdy ma to być wizyta prywatna i został już wybrany endokrynolog, to żadnego skierowania się nie potrzebuje. Warto mieć to na względzie. Wówczas nie trzeba nie tylko tracić czasu na załatwianie skierowania, ale także terminy wizyty u endokrynologa są szybsze.

Osoby, które znalazły u siebie niepokojące objawy, powinny raczej nie zwlekać i zdecydować się na wizytę prywatną. Cena nie jest aż taka wysoka. Warto mieć to na względzie. Wiadomo, że zdrowie jest o wiele, wiele ważniejsze od pieniędzy.

Dodaj komentarz