Jeżeli w upalne lato w Twojej garderobie królują głównie sukienki spódnice, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego, jak w poprawny sposób stylizować powyższe elementy garderoby i o jakie dodatki warto uzupełnić stylizacje. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, jeżeli chcesz się ubierać modnie, ale jednocześnie nie rezygnować z pożądanego komfortu. 

Dlaczego latem warto nosić sukienki i spódnice?

Noszone latem sukienki i spódnice zapewniają nam właściwy komfort, ale tylko wtedy, kiedy zwracamy uwagę na wybór odpowiednich materiałów. Najchętniej nosimy te elementy garderoby, które szyte są z bawełny, lnu czy wiskozy. Coraz częściej możemy też natknąć się na sztuczny jedwab. Unikamy natomiast poliestru.

Sukienki spódnice doskonale pasują do sezonu letniego. Mogą być krótkie, średniej długości bądź nawet do kostek. Jeżeli mamy taką ochotę, mogą zakrywać nasze ciało, ale mogą również kończyć się na wysokości połowy uda. W zależności od wyboru konkretnego modelu, z łatwością dopasujemy je do danej okazji. Sukienki spódnice w letnich stylizacjach to po prostu must have! Świetnie wyglądają w zestawieniu z kapeluszami bądź chustkami.

Jak poprawnie stylizować letnie sukienki i spódnice?

Warto pamiętać, że sukienki spódnice to tak naprawdę elementy garderoby, które sprawdzą się o każdej porze roku. Co możemy więc zrobić, aby prezentowały się dobrze również latem? Tutaj znacząco pomoże nam zrezygnowanie z dodatkowych warstw. Nie nosimy płaszczów czy grubych swetrów, które nieco zakrywają naszą stylizację. Skupiamy się natomiast na dodatkach, bo to one będą odgrywały tutaj ważną rolę.

Letnie sukienki spódnice warto zestawić ze wspomnianymi już nakryciami głowy. Przewiązana chustka czy kapelusz z szerokim rondem ochronią nas przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Co więcej, sprawią również, że nasz look nabierze letniego vibe’u.

O co uzupełnić noszone sukienki i spódnice?

Jeżeli chcemy, aby nasza stylizacja była iście letnia, zawsze pamiętajmy o doborze okularów. Oprawki i szkła mogą być proste i minimalistyczne, ale też ekstrawaganckie i przyciągające uwagę. Znajdźmy taką parę, w której będziemy czuć się po prostu dobrze.

Do sukienek i spódnic pasuje też większość torebek. Do letnich spacerów szczególnie nadają się jednak warianty materiałowe, te zamykane na zatrzask bądź zasuwane na zamek. Jeżeli nie chcemy obciążać ramienia, równie dobrze możemy zdecydować się na niewielki plecak.

Jeżeli chodzi natomiast o obuwie, to szczególnie dobrze wyglądają w takich stylizacji sandałki lub klapki na platformie. W nieco bardziej eleganckich stylizacjach wybierz mokasyny. Na luźne popołudnie ze znajomymi doskonale wpasują się buty typu slip-on bądź tenisówki.

Wybór jest naprawdę szeroki i wszystko zależy od tego, jaki jest nasz styl. Starajmy się uzupełniać nasze stylizacje o to, w czym czujemy się dobrze. Unikajmy zarówno ubrań, jak i dodatków, które powodują u nas dyskomfort. Lepiej stworzyć prosty i minimalistyczny look, ale zgodny z naszymi preferencjami.

Dodaj komentarz