Noszenie szkieł kontaktowych jest dla wielu osób prawdziwym wyzwaniem. Trzeba pamiętać, by nie podrażnić, a także nie uszkodzić sobie powierzchni oka. Aby dobrze nosić soczewki należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jak nosić soczewki? Podpowiadamy.

Noszenie soczewek w poprawny sposób

Jeżeli chcesz nosić soczewki bezpieczne i w poprawny sposób musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwrsze, przed każdorazowym wkładaniem soczewek pamiętaj, by ręce były dokładnie umyte i osuszone. Staraj się również zawsze zaczynać od tego samego oka. Gdy zdejmiesz soczewki od razu zamoczy je w płynie oczyszczającym i pamiętaj by nigdy nie czyścić soczewek i pojemnika, w którym się znajdują wodą z kranu. Używaj do tego tylko niezbędnych i bezpiecznych preparatów. Zawsze nakładaj szkła kontaktowe przed zrobieniem makijażu i zdejmuj je przed jego zmyciem.

Jak nauczyć się nakładania i ściągania soczewek?

Jak nosić soczewki – to pytanie jest bardzo ważne dla osób które mają problemy ze wzrokiem. Jak wyrobić w sobie odruch zakładania i ściągania soczewek zawsze w ten sam sposób? Pamiętaj, że jednodniowe soczewki zawsze ściąga się pod koniec dnia, a rano nakłada nowe. Jeżeli chcesz robić to tak samo sprawnie niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz i okoliczności zawsze staraj się zaczynać od tego samego oka. Jest to szczególnie ważne jeżeli nosisz szkła kontaktowe o różnych wadach. Jeżeli wygodniej ci jest nakładać soczewki zaczynając od prawego oka staraj się również rozpoczynać ściąganie od tego samego oka, dzięki temu wyrobisz w sobie odruch i będziesz w stanie szybko zakładać i zdejmować soczewki w każdej sytuacji.

Kiedy kupić nową paczkę soczewek?

Wiele osób, które noszą soczewki ma problem z zapamiętaniem kiedy kupić nową paczkę szkieł kontaktowych. Doskonałym sposobem na ten problem jest skorzystanie z aplikacji które zostały przygotowane przez sklepy zajmujące się sprzedażą soczewek. Pamiętaj że, mając soczewki wielokrotnego użytku trzeba myć je codziennie, by nie podrażniały one oczu. Paczki szkieł powinno wymieniać się regularnie tego samego dnia, możesz wyrzucać starą paczkę w niedzielę a nową rozpakowywać w poniedziałek. Warto również zapisać sobie na opakowaniu datę w której została ona otwarta, by łatwiej było Ci się zorganizować. Dla osób, które planują nosić soczewki okazjonalnie doskonale sprawdzą się soczewki jednodniowe, które po każdym użyciu powinny być wyrzucone. Możesz również zainwestować w soczewki tygodniowe i miesięczne, które przechowuje się w specjalnych pojemnikach.

Dodaj komentarz