Ekologia to bardzo ważny społecznie temat. Sprawia to, że coraz więcej firm decyduje się przeobrazić swoją działalność w taki sposób, aby była bardziej przyjazna środowisku. Jednym z rozwiązań jest założenie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby przedsiębiorstwa. Czy jest to jednak opłacalne? Odpowiedzi na to pytanie poświęcony jest poniższy artykuł.

Instalacja fotowoltaiczna dla przedsiębiorstw – czy warto w nią zainwestować?

Rachunki za prąd stanowią ogromną część wydatków każdej firmy. Ich wysokość zależy od rodzaju prowadzonej działalności, jednak mogą one stanowić nawet 50-70% kosztów. Sprawia to, że bardzo dużo firm rozważa montaż instalacji fotowoltaicznej na własny użytek, aby możliwie jak najbardziej zredukować wydatki firmy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na rozwój przedsiębiorstwa.

Główną zaletą korzystania z fotowoltaiki przez firmę jest możliwość autokonsumpcji, czyli pożytkowania energii wyprodukowanej przez instalację na własne potrzeby. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie magazynów energii, dzięki którym można osiągnąć tzw. stan zero-eksport. Polega on na tym, że cała energia wytworzona przez instalację jest użytkowana przez firmę. Kilka słów warto jeszcze poświęcić autokonsumpcji.

Trzeba wiedzieć, że autokonsumpcja jest wyrażana w procentach. Określa ona stosunek energii wyprodukowanej przez instalację do energii, która została wykorzystana na potrzeby firmy. Jest to bardzo opłacalne dla różnego rodzaju przedsiębiorstw. Największą autokonsumpcję mają przedsiębiorstwa pracujące w dzień, czyli wtedy, gdy instalacja wytwarza najwięcej prądu.

Zobacz także https://internews.com.pl/fotowoltaika-dla-firm-dlaczego-warto/

W jakich branżach sprawdzi się fotowoltaika dla firm?

Instalacja fotowoltaiczna to dobry pomysł w przypadku zakładów przemysłowych. Zajmują one zwykle dużą powierzchnię, a także obejmują kilka budynków, w których znajduje się siedziba oraz specjalistyczne urządzenia. Zapotrzebowanie na energię w takich miejscach jest ogromne, a to oznacza, że fotowoltaika może przynieść spore oszczędności. W tym przypadku kluczowe jest jednak dopasowanie instalacji do potrzeb energetycznych zakładu.

Panele fotowoltaiczne sprawdzą się także w przypadku biurowców. Wynika to z faktu, że najczęściej korzystają one z energii elektrycznej w godzinach, gdy mamy do czynienia z największą ilością światła słonecznego. Energia słoneczna pozwoli na zasilenie komputerów, sprzętu biurowego, urządzeń elektrycznych oraz oświetlenia. Fotowoltaika dla firm w Nowym Tomyślu oferuje kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw. Sprawdź jej ofertę!

Fotowoltaika dla firm – oferta YUGO.solar

Jak więc widać, instalacja fotowoltaiczna dla firm to opłacalne rozwiązanie dla większości przedsiębiorstw. Jesteś właścicielem biznesu i chciałbyś zakupić panele? Skorzystaj z usług firmy YUGO.solar, odwiedzając stronę https://yugo.solar/. Fachowi doradcy pomogą Ci dobrać rodzaj instalacji do potrzeb firmy, a także służą pomocą w załatwianiu wszelkich formalności. Postaw na ekologię i oszczędzaj na rachunkach za prąd, korzystając z nowoczesnej fotowoltaiki!

 

Dodaj komentarz