Farby elewacyjne to preparaty powszechnie stosowane w branży budowlanej. Zabezpieczona nimi powierzchnia ścian prezentuje się estetycznie i stylowo, tworząc trwałą powłokę. Jak prawidłowo stosować farby elewacyjne?

Farby elewacyjne – jak je nakładać?

Nakładając farby elewacyjne w Łodzi, należy wziąć pod uwagę podłoże, metodę aplikacji i liczbę warstw. Dobre podłoże jest niezbędne do udanego malowania, dlatego przed rozpoczęciem pracy należy się upewnić, że powierzchnia jest czysta i wolna od brudu oraz zanieczyszczeń. Do nakładania farby najlepiej używać wałka lub opryskiwacza. Należy wykonywać równe pociągnięcia, by równomiernie i dokładnie pokryć całą powierzchnię.

Do uzyskania dobrej jakości wykończenia może być konieczne nałożenie kilku warstw farby. Niezbędne będą przerwy pomiędzy kładzeniem kolejnych warstw. Farby elewacyjne występują w bardzo wielu wariantach, począwszy od pastelowych, a na całkowicie ciemnych skończywszy. Wśród najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych rozwiązań znajduje się biel, która pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i do nowoczesnych i minimalistycznych realizacji. Świetnie sprawdza się również na budynkach użyteczności publicznej.

Klej gipsowy – do czego służy i kiedy się po niego sięga?

Podczas nakładania kleju na tynk ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj preparatu do danego zadania. Na przykład płyty gipsowo-kartonowe (najodpowiedniejszy jest dedykowany klej gipsowy w Łodzi) wymagają innego kleju niż te stosowane na podłożach ceglanych lub we wnętrzach. Podczas pracy z płytami gipsowo-kartonowymi ważne jest użycie kleju przeznaczonego specjalnie do nich, ponieważ zapewnia on najlepszą przyczepność i wytrzymałość. W przypadku podłoży ceglanych należy użyć kleju przeznaczonego do murów, natomiast jeśli tynk ma być stosowany we wnętrzach, należy użyć kleju do wnętrz. Wszystkie preparaty powinny być nakładane pędzlem lub wałkiem, cienką warstwą na powierzchnię tynku. Nadmiar kleju należy usunąć wilgotną szmatką, a przed nałożeniem tynku należy pozostawić klej do całkowitego wyschnięcia.

Dodaj komentarz