Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że ścieranie starej skóry z różnej części naszego ciała może być pracochłonnym zadaniem, ale daje bardzo zadowalające efekty i sprawia, że skóra lepiej wygląda. Trzeba wiedzieć, że zabiegi peelingowe, które wykonywane są w gabinetach kosmetycznych są kosztowne. Dlatego warto zastanowić się nad skuteczną alternatywą wykonywania tego typu procesów we własnym domu. Peeling domowy pomoże ci upiększyć cerę, a także sprawi, że poczujesz się wypoczęta i odprężona.

Aspiryna na peeling domowy

Należy przygotować od 6 do 12 tabletek aspiryny w małej misce, a następnie roznieść ją tak by powstał z niej proszek. Do aspiryna należy dodać sok ze świeżo wyciśniętej cytryny, a następnie wymieszać całość tak, by powstała z niej pasta. Następnie pozostaw ją na kilka minut, dzięki czemu stanie się ona gęsta. Przed nałożeniem maski na twarz dokładnie umyj ręce wodą z mydłem. Pozostaw miksturę na skórze przez 5 minut. Następnie zacznij pocierać okrężnymi ruchami po twarzy i całym ciele. Po całym zabiegu zmyj miksturę z twarzy, opłucz skórę letnią wodą i osusz miękkim ręcznikiem. Po peelingu najlepiej zastosować ulubionym balsam.

Cytrynowy peeling do skóry

Do wykonania cytrynowego peelingu do skóry konieczne jest wyciśnięcie soku z jednej cytryny a także pomarańczy do jednej miski. Następnie podgrzewaj miksturę z cytrusów w kuchence mikrofalowej aż będzie ona gorąca. Pamiętaj jednak, by nie doprowadzić jej do wrzenia. Dodaj do soku paczkę żelatyny, mieszaj całość aż żelatyna się rozpuści, a następnie odstaw miksturę na kilka minut na bok. Powstały peeling połóż na skórę i pozostaw go na 10 minut po czym spłucz ciepłą wodą. Po takim peelingu skóra może być sucha, więc najlepiej nałożyć na nią ulubiony krem nawilżający, który przyczyni się do poprawy jej wyglądu.

Peeling z miodem

Doskonałym składnikiem, który nadaje się do wykonania peelingu z domowego, jest miód, który ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Jest to produkt, który doskonale radzi sobie z bakteriami, które wywołują infekcje skóry, w tym również odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego, a także nawilża naskórek. Można go wymieszać z jakimkolwiek składnikiem złuszczający dzięki czemu mieszanka ta będzie zwiększała właściwości antybakteryjne i dostarczy antyoksydanty do cery. Miód można regularnie stosować aby pozbyć się trądziku.

Dodaj komentarz