Dominikana to jedna z ulubionych wakacyjnych destynacji Polaków w ostatnich latach. Chętnych na egzotyczną wycieczkę do Dominikany nie brakuje, również w obliczu światowego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Granice Republiki Dominikany pozostają otwarte dla zagranicznych turystów, jednak należy liczyć się z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego. Nie zmienia to faktu, że wakacje na Dominikanie to świetny pomysł na spędzenie zimowego czy letniego urlopu w pięknych okolicznościach przyrody.

Wakacje na Dominikanie – bez testów na COVID, ale z obostrzeniami

Wiele krajów turystycznych wymaga od zagranicznych turystów okazania negatywnego testu na COVID-19 nie starszego niż 72 godziny, jednak w władze Dominikany zniosły podobny obowiązek. Podróżujący do Republiki Dominikany nie muszą wykonywać testu PCR na obecność koronawirusa przed wylotem, jednak na miejscu przeprowadzane są losowe szybkie testy na COVID. Po przyjeździe do hotelu należy również wypełnić ankietę zdrowotną, a turyści powinni mieć zapewniony dostęp do maseczek i środków do dezynfekcji.

Na Dominikanie obowiązują nieco lżejsze obostrzenia niż w krajach europejskich, jednak w miejscach publicznych należy nosić maseczki i zachowywać dystans społeczny. Decydując się na wakacje na Dominikanie należy na bieżąco śledzić tamtejsze doniesienia – sytuacja na całym świecie jest na tyle dynamiczna, że nie sposób dokładnie przewidzieć kolejnych wydarzeń.

Wczasy na Dominikanie – bezpośredni lot z Polski

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wydaje się być nieco lepsza niż jeszcze kilka miesięcy temu, jednak wciąż warto zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. Poszukując ofert Dominikana last minute warto zwrócić uwagę na wycieczki z bezpośrednim lotem z Polski. Podróż z Warszawy prosto na karaibską wyspę Haiti, na której znajduje się Republika Dominikany, to kolejny krok nie tylko w stronę bezpieczeństwa, ale i komfortu. Przesiadki często bywają męczące, zwłaszcza dla podróżujących z dziećmi.

Ile trwa bezpośredni lot na Dominikanę? Średni czas trwania podróży z Polski to ok. 10 godzin. Gdzie szukać wycieczek last minute na Dominikanę z bezpośrednim lotem? Biuro podróży https://www.traveligo.pl/ wraz z biurem Itaka organizują rajskie wakacje na Karaibach z szybkim i komfortowym lotem na wyspę nowoczesnym samolotem Airbus A330 czarterowych linii Luke Air.

Dominikana All Inclusive – sposób na niezapomniane wakacje

Dlaczego właśnie Dominikana? Ciepły klimat panujący na karaibskiej wyspie pozwala spędzić tam rajskie wakacje niezależnie od pory roku. Wycieczka na Dominikanę w styczniu lub w lutym to dobra propozycja dla osób, które nie przepadają za upałami, z kolei w lipcu czy sierpniu temperatury często przekraczają tam 30oC. Dominikana jest doskonałym kierunkiem wakacyjnym niezależnie od pory roku – duża w tym zasługa malowniczych piaszczystych plaż z lazurową wodą i egzotyczną roślinnością. Na pochwały zasługuje również dominikańska infrastruktura hotelowa – luksusowe resorty na Karaibach pozwalają w pełni się zrelaksować i zażywać ulubionych rozrywek do woli.

1 Comment

Dodaj komentarz