Powiedzenie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć ma ogromne znaczenie nie tylko na drodze do utrzymania w dobrej kondycji naszej jamy ustnej, ale także całego organizmu. Aby cieszyć się długo dobrym stanem uzębienia należy zadbać przede wszystkim o jakość jego czyszczenia, zdrową, zbilansowaną dietę, ale także regularne wizyty u dentysty.

Profilaktyka zębowa i działania zapobiegawcze

W warunkach domowych także, a nawet przede wszystkim możemy przyczynić się do tego, że nasze zęby i dziąsła długo będą pozostawały w dobrej dobrej kondycji. Na początku należy skupić się na odpowiednim dopasowaniu szczoteczki do wrażliwości i stanu jamy ustnej. Bardzo ważne jest również właściwe dobranie pasty. Na rynku jest ich bardzo dużo, w tym także takich, które stawiają na ekologiczne rozwiązania, stąd też nie powinniśmy mieć problemu z jej dobraniem. Jeśli jednak taki się pojawi, zawsze można poprosić o pomoc specjalistów. Takich znajdziemy między innymi w klinice: https://www.stomatologiajarzebiny.pl/.

Na drodze do utrzymania zdrowia w jamie ustnej stoi także stosowanie nici dentystycznych. Te umożliwiają dokładne czyszczenie przestrzeni między zębami, w których gromadzą się resztki pożywienia, a co za tym idzie, także często groźne bakterie.

Ważne jest także to, aby zatroszczyć się o odpowiednią dietę, bogatą w witaminy, wapń i różne składniki odżywcze. Spożywanie nabiału na pewno przyczyni się do poprawienia jakości naszego uzębienia. Powiedzenie, że jesteś tym, co jesz ma naprawdę duże znaczenie.

Zobacz także: https://webkurier.pl/leczenie-prochnicy-na-czym-polega-i-dlaczego-jest-tak-istotne/

Profilaktyka u specjalisty

Klinika stomatologiczna w której leczymy zęby powinna uwzględniać działania profilaktyczne. Wśród nich wymienia się przede wszystkim przegląd stanu jamy ustnej. Lekarz ocenia jej faktyczny stan i szybkie reagowanie na pojawienie się ewentualnych nieprawidłowości. Całkowity przegląd uzębienia powinien być wykonywany minimum raz do roku, a najlepiej do 6 miesięcy. Mowa o takim okresie czasu oczywiście wtedy, kiedy nie obserwujemy u siebie jakiś niepokojących zmian. W profesjonalnym gabinecie wykonuje się także skaling, który polega na usuwaniu kamienia nazębnego. Ważne jest także lakowanie zębów, które polega na tym, ze ubytki w zębach zostają uszczelniane specjalnym lakiem. Warto także skorzystać z piaskowania z pomocą którego usuwane są przebarwienia, jak również polerowana płytka nazębna. To, na jakie się zdecydujemy powinno być podyktowane zaleceniami lekarza.

Dodaj komentarz