Inspirujące warsztaty, wystawy, wykłady obfitujące w porady architektoniczne i wnętrzarskie oraz konferencje… Już za tydzień druga edycja EAST DESIGN DAYS, czyli święta promującego dobre wzornictwo, wyjątkowych projektantów i najwybitniejsze osiągnięcia designu z kraju i zagranicy we wschodniej Polsce. Wydarzenie uświetni wybitny duński projektant BoConcept – ARDE.

Warsztaty, wystawy i konferencje w tematyce wnętrzarskiej

EAST DESIGN DAYS to cykl wydarzeń organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno-wschodniej Polski. Prezentuje on najważniejsze dokonania na styku designu, inżynierii i technologii. Jednym z jego głównych celów jest ukazanie młodzieży z regionu możliwości rozwoju życia zawodowego z dziedzinami kreatywnymi. Co więcej, wydarzenie stanowi połączenie merytoryki z rozrywką – jest to cykl spotkań, wystaw oraz warsztatów uświadamiających znaczenie myślenia projektowego we wszystkich dziedzinach życia. Charakteryzuje je również różnorodność, odnajdziemy tu tematykę związaną zarówno z wzornictwem użytkowym, architekturą, jak i automotive design czy urban art. Jego druga edycja odbędzie się w dniach 24-26 października  2019 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Tematem przewodnim tegorocznego EAST DESIGN DAYS jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak współczesny świat designu interpretuje relacje między sferą tożsamości i zachodzącymi na świecie zmianami. Hasłem przewodnim wydarzenia jest DESIGN – IDENTITY – CHANGE. Jego partnerem zostało BoConcept Warszawa.

Wykłady znanych designerów

Jednym z głównych gości specjalnych będzie ARDE Rene Hougaard, jeden z projektantów BoConcept o międzynarodowej renomie. Pierwszego dnia EDD duński designer podczas wykładu opowie o swojej działalności projektowej. Warto zaznaczyć, że ARDE (połączenie słów „architect” i „designer”) posiada tytuł magistra z Architektury i Wzornictwa oraz bogate, wieloletnie doświadczenie w branży meblowej. Dzięki nieustannemu dążeniu do przekraczania kolejnych granic w stosowanych materiałach i technologiach, jego projekty wyróżnia nie tylko piękny design, ale również funkcjonalność. Stanowią one doskonały przykład mariażu architektury i wzornictwa. Designer w skandynawski minimalizm wkomponowuje nieoczekiwane elementy, co powoduje, że jego dzieła wprost rozbudzają wyobraźnię. Inspirację stanowią dla niego ludzkie potrzeby, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz nowinki architektoniczne (szczególnie projekty miejskie).

Dodaj komentarz