Podczas budowy domu, warto pamiętać o odpowiednim  wyorze ogrodzenia. Pozwoli to uzyskać spójny efekt wizualny. Kwestia wyboru odpowiedniej bramy – jedno lub dwu skrzydłowej zależy od osobistych upodobań. Dlaczego warto wybrać bramę dwuskrzydłową? Jakie są jej główne zalety i w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzi?

Brama – istotny element ogrodzenia

Wybór odpowiedniego ogrodzenia jest ważny. Ma ono nie tylko chronić naszą prywatność, ale również był swoistym elementem dekoracyjnym działki. Bramy dwuskrzydłowe w Białogardzie wyglądają efektownie, a otwierające się skrzydła odbierane są jako zapraszający gest. Wybierając bramę dwuskrzydłową, należy pamiętać, że potrzebuje ona więcej miejsca niż brama przesuwna. Warto wziąć to pod uwagę podczas planowania wyglądu ogrodzenia.

Dużą zaletą bram dwuskrzydłowych jest to, że można złożyć indywidualne zamówienie na ich produkcję. Dzięki temu bramę można dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu otrzymać można unikalną zdobioną bramę, która nada wyjątkowego charakteru każdemu budynkowi i elewacji. Najczęstszym surowcem do produkcji tego typu bram jest stal, którą należy odpowiednio zabezpieczyć. Równie chętnie wykorzystywane jest drewno, zwłaszcza sosna, świerk, ale również i dąb.

Kiedy najlepiej wybrać bramę dwuskrzydłową?

Decydując się na bramę dwuskrzydłową należy upewnić się, że działka jest wystarczająco  głęboka i łatwo będzie można otworzyć oba skrzydła. Aby swobodnie korzystać z tego typu bramy potrzebna jest głęboka przestrzeń. Szerokość wjazdu po otwarciu bramy, powinna wynosić 240 centymetrów. Brama skrzydłowa montowana jest do słupków, które osadzone są w fundamencie. Można ją zautomatyzować, poprzez założenie siłowników umożliwiających otwieranie bramy.

Decydując się na bramę dwuskrzydłową, należy pamiętać, że w pobliżu skrzydeł nic nie może się znaleźć, gdyż będzie to utrudniało jej otwieranie. W pobliżu bramy również nikt nie powinien parkować. Ważne jest także regularne odśnieżanie i usuwanie lodu z podjazdu, gdyż może to uniemożliwić jej sprawne otwieranie.

Dodaj komentarz