Ekologiczne podpaski bawełniane to produkt, który powinna używać każda kobieta. Mają wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na zdrowie oraz środowisko. Dlaczego warto je wybrać?

Są wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów

Do produkcji ekologicznych podpasek używa się 100% naturalnej bawełny. Oznacza to, że wszelkiego rodzaju bakterie nie będą miały możliwości namnażania się. Ekologiczne podpaski są doskonałym wyborem dla wszystkich kobiet cierpiących na różnego rodzaju alergie. W przypadku stosowania produktów z naturalnej bawełny wykluczone są reakcje alergiczne. Podrażnienia również są mało prawdopodobne, gdyż bawełna organiczna jest całkowicie bezpieczna dla kobiecej skóry, nawet tej najdelikatniejszej w okolicach intymnych.

Jednocześnie bawełniane podpaski nie różnią się od podpasek higienicznych, które są dobrze znane z reklam czy drogerii. Występują w różnych formach, w zależności od tego, czy są przeznaczone do użytku dziennego, czy nocnego. Istnieje również możliwość dostosowania poziomu absorpcji do własnych potrzeb. Dzięki temu podpasek można używać na początku miesiączki, kiedy krwawienie jest najsilniejsze, oraz w dniach ostatnich, kiedy krwawienie jest znacznie słabsze. Podpaski są również dostępne w opcji ze skrzydełkami, dzięki czemu trzymają się na swoim miejscu, a bielizna jest zabezpieczona przed wszelkimi zabrudzeniami.

Pozwalają chronić środowisko

Ochrona środowiska i dbanie o planetę nabiera zupełnie nowego znaczenia w czasach, gdy sytuacja na Ziemi drastycznie się zmienia. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że nawet małe codzienne wybory mogą mieć znaczący wpływ na środowisko, a mniejsze zanieczyszczenie pozwoli spowolnić zmiany klimatyczne. Podpaski wykonane w 100% z bawełny są w pełni biodegradowalne. Ich stosowanie ma znacznie mniej negatywny wpływ niż tradycyjne podpaski popularnych producentów. Podpaski bawełniane rozkładają się zaledwie w kilka miesięcy. Natomiast jednorazowa podpaska higieniczna wykonana z celulozy i wiskozy potrzebuje dziesięcioleci, aby całkowicie się rozłożyć. Badania wykazują, że średnia liczba podpasek, które zużywa w swoim życiu kobieta, jest bliska 10 000. Dlatego tak ważne jest wprowadzanie nawet niewielkich zmian, które ostatecznie pomogą z negatywnym wpływem każdego z nas na środowisko.

Dodaj komentarz