Auto kasacja to popularna usługa polegająca na zezłomowaniu starego, zniszczonego lub zepsutego samochodu. W wielu przypadkach może to być bardzo opłacalny krok dla właściciela samochodu. Jak przebiega ten proces? Wyjaśniamy.

Jak przebiega auto kasacja?

Auto kasacja w Przemyślu przebiega według z góry określonych procedur. Na początek właściciel samochodu musi dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty, między innymi dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, jeśli była ona wystawiona. Po zakończeniu procesu złomowania, wystawiane jest odpowiednie zaświadczenie. Należy z nim udać się do właściwego urzędu, aby wyrejestrować pojazd.

Sam proces auto kasacji wykonują specjaliści, którzy zwracają uwagę zawsze na wszelkie materiały niebezpieczne w samochodzie. Są one usuwane przed właściwym przeprowadzeniem złomowania. Mowa tutaj między innymi o płynach eksploatacyjnych, poduszkach powietrznych i akumulatorze, a także pozostałych podzespołach, z których wydobywają się niebezpieczne dla środowiska substancje. Dlatego muszą być one dużo wcześniej zabezpieczone. Może upłynąć trochę czasu, zanim auto trafi do właściwego zezłomowania.

Wszelkie elementy pozostałe po kasacji auta zostają odpowiednio posegregowane. Część z nich trafia do spalarni, pozostałe mogą zostać poddane recyklingowi. Niektóre materiały mogą nawet być natychmiastowo wykorzystane w innych branżach, dlatego trafiają bezpośrednio do odpowiednich odbiorców. Każdy samochód składa się z ogromnej ilości części, które można przetworzyć i ponownie wykorzystać.

Na czym polega profesjonalna auto kasacja?

Profesjonalna auto kasacja, czyli złomowanie pojazdów w Przeworsku, polega na działaniach rzetelnych, solidnych i w pełni bezpiecznych dla środowiska naturalnego. Jest to skomplikowany proces, dlatego jest on wykonywany wyłącznie przez profesjonalistów. Zadbają oni o każdy aspekt demontażu oraz podpowiedzą jakie czynności musi następnie wykonać kierowca. Mowa tutaj między innymi o dostarczeniu dokumentów potwierdzających złomowanie do odpowiedniego urzędu.

Dodaj komentarz