Korozja może wystąpić na każdym samochodzie, niekoniecznie starym. Żeby tego uniknąć, warto jest odpowiednio zabezpieczyć auto za pomocą środków antykorozyjnych. Jakich preparatów warto użyć?

Czy możliwe jest uniknięcie korozji na karoserii samochodowej?

Walka z korozją jest trudna. Najlepszym sposobem, aby jak najdłużej chronić samochód przed rdzą, jest trzymanie go w garażu. Niestety nie każdy właściciel auta ma taką możliwość. Wiele osób musi parkować samochód na dworze, przez co jest on nieustannie narażony na działanie warunków atmosferycznych. Kwaśne deszcze, śnieg, wilgoć oraz niskie temperatury źle wpływają na stan karoserii. Podobny skutek mają wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, nawet najdrobniejsze, takie jak uderzenie kamieniem czy gałęzią. Najlepiej jest działać przed wystąpieniem problemu. Antykorozja auta to usługa wykorzystująca nowoczesne preparaty, pozwalające zabezpieczyć powierzchnię samochodu i uchronić ją przed powstawaniem nalotów z rdzy. Wykonuje się ją w warsztatach samochodowych, najlepiej regularnie co rok lub półtora.

Samodzielne usuwanie rdzy z karoserii samochodowej

Jeżeli na aucie pojawi się rdza, warto od razu przystąpić do działania. Jej samodzielne usuwanie jest możliwe, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania i zastosowania specjalnych środków. Należy zacząć od usunięcia rdzy przy pomocy grubego papieru ściernego. Następnym krokiem jest wyrównanie powierzchni delikatniejszym papierem oraz nałożenie szpachli epoksydowej. Po jej wyschnięciu nałożyć należy wypełniacz w sprayu w celu zlikwidowania ubytków. Niestety naprawione miejsce będzie odznaczało się od reszty lakieru, dlatego dla najlepszego efektu konieczna będzie również wizyta u lakiernika. Można również skorzystać z usług warsztatów samochodowych oferujących zabezpieczenie aut przed korozją, jak również pomoc w usunięciu ognisk korozyjnych. Cała usługa zostanie wykonana kompleksowo i dużo szybciej, dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi i preparatów.

Dodaj komentarz