O koncercie


21 lipca w Kętrzyńskim amfiteatrze - mocne rockowe brzmienie dla prawdziwych fanów Walkirii!

Wydarzenie będzie oficjalnym rozpoczęciem „Mazurskiego Tygodnia Historycznego”, czyli największej imprezy historyczno-artystycznej w Polsce. Będzie to jedyny koncert w swoim rodzaju - zostanie poprowadzony przez konferansjera, który w przerwach pomiędzy koncertami będzie opowiadał anegdoty z życia frontowego, aby jak najbardziej podtrzymywać klimat koncertu.

WSTĘP NA KONCERTY JEST BEZPŁATNY

Placeholder image

Zagrają zespoły


Centrala 57

Zespół Centrala 57 powstał w 2007 roku i do tej pory nieprzerwanie występuje na polskiej, choć nie tylko, scenie muzycznej. To młody zespół o bardzo ciekawym brzmieniu.

Udanie łączą rock z bluesem wciąż poszukując swojego brzmienia co daje wybuchową mieszankę różnych stylów. Od 10 kwietnia 2017 roku zespół Centrala 57 występuje w nowym składzie: Paweł Tur (gitara), Rafał Krzywosz (bas), Wojciech Sitnik (perkusja). Centrala 57 występowała jako support przed największymi legendami polskiego rocka!

Paweł Małaszyński Cochise

COCHISE - zespół muzyczny powstały w 2004 roku w Białymstoku. Ich muzyka to niepowtarzalna mieszanka rocka, metalu i grunge'u. Szukając inspiracji odważnie eksplorują nowe terytoria. Charyzmatyczny wokal, imponujące solówki gitarowe, dynamiczna perkusja i mocne basy są znakiem rozpoznawczym zespołu i sprawiają, że koncerty Cochise to prawdziwa bomba energetyczna!

W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński- wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja.

Kabanos

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.

LUX TOTRPEDA

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ, łącząc znanych muzyków polskiej sceny muzycznej.
Muzyka LUXTORPEDY jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r.
9 MAJA 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

Placeholder imagePlaceholder imagePlaceholder image
Placeholder image

Galeria


Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image

Rozkład jazdy


17.30 – otwarcie bram

18.00 – 19.00 – koncert zespołu Centrala 57

19.00 – 20.00 – koncert zespołu Pawła Małaszyńskiego: Cochise

20.00 – 21.00 – koncert zespołu Kabanos

21.00 – ????? – koncert zespołu LUX TORPEDA


Historia Imprezy


Walkiria to wydarzenie z ponad 5 letnią tradycją!

Wallkirie w mitologii nordyckiej to boginie, córki Odyna, zwykle przedstawiane jako piękne dziewice-wojowniczki ujeżdżające skrzydlate konie, uzbrojone we włócznie i tarcze. Zadaniem Walkirii było sprowadzanie dusz najdzielniejszych poległych w boju wojowników do Walhalli.

Walkiria to jednocześnie określenie tajnego planu przejęcia władzy w III Rzeszy. Zamach na życie Hitlera 20 lipca 1944 roku był kulminacją starań niemieckiego ruchu oporu nakierowanych na obalenie reżimu nazistowskiego i przejęcie władzy w Niemczech przez oficerów Wehrmachtu pod przywództwem pułkownika Clausa von Stauffenberga.

Właśnie wydarzenia z 20 lipca 1944 stały się inspiracją do organizacji Mazurskiego Pikniku Militarnego Walkiria, który od 2010 roku odbywa się na terenie Mazurolandii w Parczu k/Kętrzyna 900 m za Wilczym Szańcem. Co roku tematem przewodnim są inne epizody historyczne, dzięki czemu Walkria jest wydarzeniem unikalnym na ogólnopolską skalę.Walkiria stała się również jedną z najlepiej ocenianych imprez historycznych. Przekłada się to na wyjątkowo dobrą opinię uczestników o imprezie.Miejsce

Koncert Offensive of Rock odbywa się w Amfiteatrze w KętrzyniePartnerzy

To dzięki nim możliwa jest organizacja jednego z najlepszych wydarzeń historycznych w Polsce - Walkirii!
Patroni Medialni

To oni pomagają nam promować Walkirę w całej Polsce.


--->

Masz pytania dotyczące Walkirii?

W razie zainteresowania udziałem w Walkirii bądź wszelakimi pytaniami pozostajemy do dyspozycji.


Kto "robi" Walkirię?

Mazurskie Muzeum Militariów to lokalna inicjatywa mająca na celu edukację historyczną, szczególnie w dziedzinie II Wojny Światowej. Uważamy, że historię można pokazywać w ciekawy i niebanalny sposób, tak, by z historycznego dziedzictwa czerpać wnioski dotyczące współczesności. Od pięciu lat jesteśmy organizatorem Walkirii - jednej z najlepszych inscenizacji historycznych w kraju.

Kontakt

Mazurskie Muzeum Militariów
Parcz 7/1, 11-400 Kętrzyn
joanna.okrzejska@parkmilitariow.pl
+48 500 034 169 - BILETY, STOISKA
+48 500 383 757 - INFORMACJA

NEWSLETTER