O defiladzie


Mazurska Defilada Historyczna 22 lipca 2016 o 10.00

Z radością informujemy, że Mazurska Defilada Historyczna odbędzie się już po raz szósty. W defiladzie weźmie udział ponad setka rekonstruktorów i kilkanaście pojazdów militarnych.

Defilada zakończy się kilkunastominutową potyczka w przestrzeni miejskiej - dlatego defilada odbędzie się w cyklu bojowym z pełnym wyposażeniem!

UDZIAŁ W DEFILADZIE JEST BEZPŁATNY

Placeholder image

Galeria - tak było w poprzednich latach!


Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image
Placeholder image

Historia Imprezy


Walkiria to wydarzenie z ponad 5 letnią tradycją!

Wallkirie w mitologii nordyckiej to boginie, córki Odyna, zwykle przedstawiane jako piękne dziewice-wojowniczki ujeżdżające skrzydlate konie, uzbrojone we włócznie i tarcze. Zadaniem Walkirii było sprowadzanie dusz najdzielniejszych poległych w boju wojowników do Walhalli.

Walkiria to jednocześnie określenie tajnego planu przejęcia władzy w III Rzeszy. Zamach na życie Hitlera 20 lipca 1944 roku był kulminacją starań niemieckiego ruchu oporu nakierowanych na obalenie reżimu nazistowskiego i przejęcie władzy w Niemczech przez oficerów Wehrmachtu pod przywództwem pułkownika Clausa von Stauffenberga.

Właśnie wydarzenia z 20 lipca 1944 stały się inspiracją do organizacji Mazurskiego Pikniku Militarnego Walkiria, który od 2010 roku odbywa się na terenie Mazurolandii w Parczu k/Kętrzyna 900 m za Wilczym Szańcem. Co roku tematem przewodnim są inne epizody historyczne, dzięki czemu Walkria jest wydarzeniem unikalnym na ogólnopolską skalę.Walkiria stała się również jedną z najlepiej ocenianych imprez historycznych. Przekłada się to na wyjątkowo dobrą opinię uczestników o imprezie.Miejsce

Defilada przejdzie ulicami Kętrzyna od 10.00 do 12.00. Początek: parking przy ul. Szpitalnej.<

Partnerzy

To dzięki nim możliwa jest organizacja jednego z najlepszych wydarzeń historycznych w Polsce - Walkirii!
Patroni Medialni

To oni pomagają nam promować Walkirę w całej Polsce.


--->

Masz pytania dotyczące Walkirii?

W razie zainteresowania udziałem w Walkirii bądź wszelakimi pytaniami pozostajemy do dyspozycji.


Kto "robi" Walkirię?

Mazurskie Muzeum Militariów to lokalna inicjatywa mająca na celu edukację historyczną, szczególnie w dziedzinie II Wojny Światowej. Uważamy, że historię można pokazywać w ciekawy i niebanalny sposób, tak, by z historycznego dziedzictwa czerpać wnioski dotyczące współczesności. Od pięciu lat jesteśmy organizatorem Walkirii - jednej z najlepszych inscenizacji historycznych w kraju.

Kontakt

Mazurskie Muzeum Militariów
Parcz 7/1, 11-400 Kętrzyn
joanna.okrzejska@parkmilitariow.pl
+48 500 034 169 - BILETY, STOISKA
+48 500 383 757 - INFORMACJA

NEWSLETTER